Четвер, 21.02.2019, 01:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Чернівецької міської ради

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Листопад » 6 » 200 річний ювілей
00:29
200 річний ювілей

Кажуть, що час проходить,

але час не проходить ніколи.

Ми проходимо крізь час.

Гарабет Ібреїляну

 

5 листопада 2016 року  Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Чернівецької міської ради відсвяткувала свій визначний 200-річний ювілей. На святі були присутні високоповажні гості, а саме: Народний депутат Верховної Ради України Микола Трофимович Федорук; Надзвичайний і Повноважний Посланник України, Повірений у справах України в Румунії Теофіл Георгійович Рендюк, випускник школи; Чернівецький міський голова Олексій Павлович Каспрук; директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Михайлівна Палійчук; заступник голови обласної профспілки працівників освіти Чортик Богдан Романович; депутат Чернівецької обласної ради, заступник начальника управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності Михайло Ілліч Герман; начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Васильович Мартинюк та його заступники Олена Леонідівна Кузьміна, Ніна Пилипівна Вітковська та головні спеціалісти управління освіти Чернівецької міської ради, голова міської профспілки Ганна Миколаївна Поштар; Генеральний Консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован; Шеф-редактор газети «Libertatea cuvântului», багаторічний спонсор і меценат школи Михайло Михайлович Гросу та його заступник Ромео Кречун; Тамара Степанівна Богачик, заступник директора Інституту післядипломної освіти Чернівецької області,  Лілія Серафимівна Говорнян, методист науково-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін, керівник асоціації вчителів етнічних румун України; Юрій Іванович Бурега, депутат Чернівецької міської ради; директори Чернівецьких навчальних закладів: гімназії № 6 - Ігнат Іван Аурелович, ЗОШ І-ІІ ст. № 13 - Факас Євгенія Михайлівна та  директор ЗОШ І-ІІ ст. № 17 Пушкарьова Людмила Серафимівна, ліцею № 2 - Сігітов Андрій Іванович, заступник директора військово-спортивного ліцею, Савчук Ірина Іванівна, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №8, та Баталюк Тетяна Іванівна, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №25; випускники школи різних років із різних країн, батьківська громада, представники мас-медіа.

Ведучими свята були випускники школи, тепер її вчителі – Пічіряну А.В., педагог-організатор та Морараш А.К., вчитель української мови і літератури.

Урочистості відкрилися Державним Гімном України. Директор школи Руснак Олександр Андрійович у своєму виступі привітав усіх гостей із подією та зазначив, що за свою 200-літню історію школа виховала велику когорту відомих особистостей, які знані не лише на Буковині,  але й далеко за її межами. Це видатні політичні діячі та державні службовці, письменники й журналісти, науковці, діячі освіти та культури, художники та архітектори, лікарі та військові, відомі бізнесмени та представники багатьох інших професій.

 Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам'ять справжніх патріотів рідної землі, Героїв України, які загинули на Сході, увійшовши в безсмертя, а також усіх учителів, яких уже немає серед нас. Учні заспівали пісню «Молитва за Україну».

У своєму виступі Чернівецький міський голова Олексій Павлович Каспрук зазначив: «200 років – це вражаюча дата, у цьому закладі пишеться книга життя нашого міста та дотримуються народні традиції та звичаї». Олексій Павлович підкреслив, що школа виховала багато поколінь справжніх патріотів нашої держави. Побажав школі процвітання, учням – успіхів у навчанні, викладачам – творчих здобутків і усім присутнім мирного неба над головою.

Палійчук Оксана Михайлівна, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, у своєму вітальному слові підкреслила скромність і гідність як основну чесноту дітей школи, «святий дух тут є, за це варто подякувати педагогічному колективу школи; школа, діти – це саме те, чому немає ціни. Тут є чому вчитися, нехай діти прославляють Україну державною та рідними мовами». Оксана Михайлівна нагородила вчителів школи грамотами Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.

Заступник голови обласної профспілки працівників освіти Богдан Романович Чортик приєднався до гарних побажань і зазначив, що двохсотліття – це великий відрізок часу, за який школа виховала  багато тисяч випускників.

Начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Васильович Мартинюк підкреслив, що цей ювілей – це найважливіша подія з життя школи, яка виховала тисячі й тисячі випускників, якими може пишатися школа, а також додав, що заклад може пишатися учителями, які працювали і працюють тут, дають  знання маленьким чернівчанам для того, щоб вони досягали успіхів у майбутньому. Побажав педагогам школи гарних здобутків на освітянській ниві та разом із головою міської профспілки Ганною Миколаївною Поштар нагородив директора, вчителів та працівників школи грамотами та грошовими винагородами.

Народний депутат Верховної Ради України Микола Трофимович Федорук привітав педагогічний, учнівський та батьківський колективи, усіх її випускників із знаменним 200-річним ювілеєм та прочитав Вітального листа від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому висловлено вдячність за самовіддану вчительську працю та сумлінне навчання. У листі також зазначалося: «Шановні вчителі! Ви заслужили високу пошану серед людей, даруючи їм не тільки свої знання та досвід, але й тепло своєї душі».

Депутат Чернівецької обласної ради, заступник начальника управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності, Михайло Ілліч Герман передав привітання зі святом від Мунтяна Івана Миколайовича, голови Чернівецької обласної ради, та нагородив директора школи та її вчителів грамотами Чернівецької обласної ради.

Генеральний Консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован у своєму виступі подякувала Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, управлінню освіти Чернівецької міської ради за підтримку шкіл із навчанням мовами нацменшин, за тісну співпрацю як вияву справжньої ознаки європейськості держави. Також п. Елеонора Молдован зачитала вітального листа від Міністра-делегата  Міністерства закордонних справ з питань відносин з румунами звідусіль Марії Лігор (Румунія).

Богачик Тамара Степанівна, заступник директора Інституту післядипломної освіти Чернівецької області, привітала зі святом, подякувала педагогічному колективу за тісну співпрацю з ІППО Чернівецької області та нагородила грамотами директора школи та її вчителів.

Говорнян Лілія Серафимівна, ІППО Чернівецької області, керівник асоціації вчителів етнічних румун України, вітаючи педагогічний колектив, зазначила його тісну співпрацю як з  ІППО Чернівецької області, так само і з асоціаціями, зокрема з асоціацією  вчителів етнічних румун України.

Під час свята гостям була подарована книга випускників школи Т.Г.Рендюка, Д.М. Гордуни-Свіжинської «Невичерпне джерело знань». Чернівецька школа № 10 – 200 років від заснування», яка видана за сприянням Михайла Михайловича Гросу, депутата V-VI-го скликань Чернівецької міської ради, шефа-редактора газети «Libertatea cuvântului», а також продемонстрований фільм про школу, який підготував також її випускник - Гросу Михайло Петрович.

Серед видатних випускників школи, присутніх на святі, були письменники, а саме: Міхай Препелице – відомий румунський поет, драматург, романіст, есеїст, перекладач, журналіст, актор, художник, театральний  критик. Член Спілки письменників Румунії, Молдови, Член Національної спілки  театральних діячів Румунії UNITER, Член Асоціації письменників Бухареста, Член керівного комітету Європейського руху та редакційної колегії газети «Lа Pensee européenne», кандидат Нобелівської Премії (Румунія); Міхай Морараш – поет, письменник, журналіст, член Національних Спілок письменників України, Румунії та Молдови (Кишинів, Республіка Молдова), чиї вірші стали піснями; Васіле Терицану, один з провідних румунських письменників Буковини, громадський діяч, член Національних Спілок письменників України, Румунії та Молдови; а також науковці: Лауренціу Калмуцький, доктор математичних наук, екс-ректор (нині професор) Тираспольського державного університету (з місцезнаходженням у  Кишиневі, Республіка Молдова), Сергій Катаранчук, доктор фізико-математичних наук Кишинівського університету, Аурел Константинович, доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри теорії фізики ЧНУ. Школу з видатним ювілеєм привітали також Голови товариства М.Емінеску Василь Бику та Спілки письменників Іліє-Тудор Зегря; наші спонсори: депутат міської ради 5-х скликань, Михайло Костянтинович Воронка і куратор та інспектор нашої школи протягом багатьох років Валентина Сергіївна Жекова.

Гості свята залишили школі гарні цінні подарунки.

Усі присутні відзначили талановиті виступи учнів школи, а саме виконання ними українських та румунських пісень та танців: «Школа», «Лиш у нас на Україні», «Любі вчителі», «Україна – це я», «Нумо до танцю»,  «Хора» та багатьох інших і були вражені фіналом свята – піснею «Дитинство», яку виконували разом вихованці та вчителі школи.

P.S.

Від імені адміністрації школи, всього педагогічного та учнівського колективу хочемо висловити щиру вдячність усім гостям за гарні привітання, за визнання нашої праці, за те, що відгукнулися на наше запрошення і були разом із нами на 200-річному ювілеї школи. Радіють учні, що кабінет інформатики поповнився новими 5-ма комп’ютерами, які школі подарував наш багаторічний спонсор, меценат і вірний друг, шеф-редактор газети «Libertatea cuvântului» Михайло Михайлович Гросу. Надзвичайно раді вчителі, що матимуть змогу використовувати під час навчально-виховного процесу ноутбуки, які подаровані Чернівецькою обласною профспілкою працівників освіти і Чернівецькою міською радою. Поповнилась бібліотека новою цікавою літературою, подарованою гостями: Генеральним Консулом Румунії в Чернівцях Елеонорою Молдован, методистом ІППО Чернівецької області, керівником асоціації вчителів етнічних румун України, Лілією Говорнян, письменниками – Мірчею Лютиком, Міхаєм Препелицею і Міхаєм Морерашем.

Надзвичайно вдячні  Надзвичайному і Повноважному Посланнику України, Повіреному у справах України в Румунії Теофілу Георгійовичу Рендюку, нашому високодостойному випускнику, за книгу про школу і Михайлові Петровичу Гросу, також випускнику школи, за фільм про заклад.

Висловлюємо щиру подяку управлінню освіти Чернівецької міської ради, Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, Інституту післядипломної освіти Чернівецької області, Чернівецькій обласній та міській профспілкам, Чернівецькій обласній та міській радам за підтримку, допомогу і високе визнання праці наших педагогів.

Ще раз висловлюємо усім гостям, батьківській громаді щиру подяку за  привітання і підтримку. Бажаємо Вам усім міцного здоров’я, успіхів і благополуччя. Сподіваємося на подальшу співпрацю і взаєморозуміння.

 

З повагою і щирою вдячністю адміністрація школи, педагогічний та учнівський колектив.

 

 

 

  

Переглядів: 240 | Додав: GAdmin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz